Home Pro muže Před koupí střešních nosičů dávejte pozor na několik pravidel

Před koupí střešních nosičů dávejte pozor na několik pravidel

0
Před koupí střešních nosičů dávejte pozor na několik pravidel

Když není místo v kufru a vy chcete někam vyrazit, nezbývá nic jiného, než věci umístit na střechu vozu. Abyste dobře vybrali a nosiče vám sloužily dlouhou řadu let, rádi vám poradíme, na co dávat pozor před jejich nákupem. Než se tedy vydáte na online nákupy či naopak chcete navštívit kamenný obchod, rádi vám poradíme. 

Pravidlo první

Ze všeho nejdříve je třeba přemýšlet nad tím, jak nosiče na střechu upevníte. Jedny se umísťují na hagusy a druhé pod lem střechy. Záleží na tom, zda máte na střeše hagusy či ne. Ať už zvolíte jakékoli upevnění, každé je spolehlivé a funkční. Pokud špatně vyberete, budete je muset vrátit, to je jasné. Proto je jistě výhodné, když si najdete ověřený eshop s autodoplňky a necháte si poradit, nebo využijete možnost filtrování, které vám nabídne střešní nosiče podle modelu auta. 

Materiál je také rozhodují

Zvážit byste měli i materiál, ze kterého jsou nosiče vyrobeny. Sehnat lze levné nosiče, ale i dražší nosiče. Plastové jsou levné, ale mají nižší nosnost. Hliníkové a ocelové jsou dražší, ale za to mají vyšší nosnost. Pro převoz kol nebo lyží pro celou rodinu, jistě vystačí plastové nosiče. 

Pokud ale chcete převážet kola celé rodině nebo střešní box o 450 litrech, je potřeba zvolit dražší variantu. Střešní box také můžete využít na osobní věci, lyžáky, ale i na potraviny, které s sebou převážíte na dovolenou. Je také dobré myslet na to, že střešní nosiče, na které umístíte kola, mírně ovlivňují jízdní vlastnosti a spotřebu paliva.

A pokud máte strach z odcizení nosičů, nemusíte. Každý nosič je opatřen zámky, ke kterým dostanete klíček. A pokud by nosiče byly využívané další osobou, je možné k nim dokoupit další klíč. Nyní už si nemusíte půjčovat nosiče nebo lyžařské vybavení, vše můžete mít své a pomocí nosičů si kola či zimní výbavu převážet.