Home Rady a Návody 5 levných způsobů, jak se dostat do formy

5 levných způsobů, jak se dostat do formy

0
5 levných způsobů, jak se dostat do formy

Být fit je možné i bez toho, aniž by bylo nutné kupovat drahé pomůcky a vybavení. Dokonce není potřeba platit ani leckdy drahé vstupné do fitness centra. Jakými způsoby se lze dostat do formy z domova a s minimální investicí?

Níže uvedené aktivity nevyžadují žádný speciální oděv. Co by si však každý určitě pořídit měl, je kvalitní obuv. Sportovní boty za příjemné ceny nabízí například e-shop Martes Sport nebo Botovo. Nutno podotknout, že recenze Botovo jsou o něco lepší než recenze druhého zmíněného e-shopu.

Další možností, jak nakoupit sportovní obuv výhodně, je využití slevových kuponů z portálu Slevove.cz, kde si lze také přečíst recenze příslušného internetového obchodu.

1. Změna jídelníčku

Existuje velké množství různých diet a je třeba brát v potaz to, že každému může sedět něco jiného. Vysoké popularitě se v poslední době těší například ketodieta, která přináší výsledky velmi rychle. Může být tedy vhodnou cestou pro ty, kteří chtějí zhubnout co nejrychleji. Každý nechť se rozhodne po přečtení recenze KetoFit nebo jiného programu, který funguje na principu ketodiety.

Při sestavování speciálního jídelníčku, ať už se jedná například o fitness jídelníček, nebo jídelníček v rámci ketodiety, je vhodné obrátit se na odborníky. Výhodou je, že je dnes možné v podstatě vše zařídit online, tudíž není třeba ztrácet čas dojížděním. Ceny bývají poměrně rozumné, případně lze využít různých slevových akcí.

2. Cvičení podle YouTube

Skvělým způsobem, jak zhubnout či si zlepšit kondici, je kardio cvičení. To lze provádět například po vzoru profesionálů, kteří videa ze svých lekcí umisťují na YouTube a další online platformy.

Pro začátek postačí cvičit po dobu 30 minut denně, přičemž cviky rozhodně nemusí být nijak náročné, spíše naopak. Každý pohyb včetně chůze pomůže nejen zhubnout, nýbrž také snížit hladinu cholesterolu a krevní tlak. Díky endorfinům bude odměnou po cvičení dobrá nálada a méně stresu.

3. Posilování pomocí systému TRX

Závěsný systém určený k posilování neboli TRX je další možností, jak cvičit doma s minimem nákladů. TRX slouží k posílení celého těla a umožňuje provádět celou řadu cviků. Kromě toho napomáhá k lepší flexibilitě a rovnováze a může ho používat kdokoliv.

TRX systém je vhodný jak pro posilování v tělocvičně, tak pro domácí cvičení. Stačí jej jednoduše umístit například mezi rám dveří a dveře a cvičení může začít.

4. Cvičení na míči

Gymnastický míč pomůže zpevnit především břišní a zádové svaly. Je rovněž ideální pomůckou pro každého, kdo si chce zlepšit stabilitu, popřípadě se zábavnou formou protáhnout po tréninku.

Na internetu lze najít různé sestavy pro cvičení na míči, které jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé.

5. Posilování s vlastní vahou

Cvičení s vlastní vahou je ze všech zmíněných způsobů nejlevnější, protože je k němu potřeba jen pohodlné oblečení. Někomu může vyhovovat podložka, někdo raději cvičí na zemi.

Kliky, sklapovačky, dřepy, výpady a další posilovací cviky pomohou zpevnit tělo a zlepšit celkovou kondici. Je však velmi důležité provádět je správně, jinak hrozí zranění.

Lidé, kteří nejsou zvyklí cvičit, by měli nejdříve posílit střed těla, například pomocí tzv. prkna neboli planku. Jedná se o cvik, který je nejen velmi účinný, nýbrž také bezpečný. Jakmile je střed těla posílený, lze se pustit do náročnějšího cvičení.