Home Magazín Autoplachta – ideální ochrana auta za nízkou cenu

Autoplachta – ideální ochrana auta za nízkou cenu

0
Autoplachta – ideální ochrana auta za nízkou cenu

Ten, kdo nemá možnost své auto garážovat, jistě ví, že se karoserie vozu v průběhu let ničí. Přitom tumu můžete zabránit a nemusíte stavět garáž nebo si ji pronajímat. Stačí, když si pořídíte kvalitní autoplachtu, která karoserii ochrání. Velmi důležité bude, abyste vybrali takovou plachtu, která přesně a těsně obepne váš vůz. 

Ochrana před…

Tvrzení, že krycí autoplachta poslouží pouze proti prachu, je jistě mylné. Plachta ochrání auto nejen před prachem, pylem, trusem ptactva, mízou, ale i před odletujícími kamínky od protijedoucích aut. Pomoci také může během zimního období, kdy neradi škrábete námrazu z oken nebo odmetáte sníh. Abyste se nemuseli každé ráno tahat s velkou plachtou, můžete zvolit i takový model, který pokryje půlku auta – to znamená střechu a okna nebo pouze přední okno. Plachtu stačí ráno sejmout, umístit ji do sklepa či do kufru auta a můžete vyrazit. Ušetříte tak několik minut nepříjemného škrábání námrazy.

A pokud své auto parkujete na veřejném parkovišti, které je velmi frekventované a denně se zde mihne mnoho aut, ale i cyklistů a chodců, plachta může posloužit jako ochrana před poškrábáním. Mnoho chodců prochází v těsné blízkosti vozu a svými batohy, ale i bundami, mohou zanechat nevzhledné škrábance. Nehledě na odletující kamínky od protijedoucích aut. To stejné platí i pro ostatní řidiče, kteří parkují vůz v těsné blízkosti a dveřmi mohou odřít vaše dveře. 

Vyberte takovou, která dokonale padne

Nízká cena, vysoká cena – dle čeho vybrat? Pokud chcete kvalitu a vysokou ochranu, nedívejte se na peníze, ale na to, co vám plachta nabízí. Pokud chcete pořídit plachtu proti krupobití, rozhodně vám nestačí zvolit tenkou nylonovou. Ta patří převážně do garáže, aby se na vůz neprášilo. Pořídit ji můžete klidně i ven, ale například pouze proti UV záření a dalším lehkým aspektům. 

Pokud chcete ochranu před kroupami, pořiďte plachtu s všitou membránou. Proti námraze je ideální nepromokavá nylonová silnější a tak dále. Vždy je potřeba koupit plachtu podle toho, k čemu ji budete používat.