Home Rady a Návody Fenomén – šperky Swarovski

Fenomén – šperky Swarovski

0
Fenomén – šperky Swarovski

Značka Swarovski je neodmyslitelně spojena s luxusní bižuterií z vybroušeného skla. Díky speciální technologii broušení vznikají tzv. šatony, tedy krystaly, které napodobují vzhled diamantu či drahých kamenů. Šatony lze v dnešní době pořídit z různých materiálů – v běžné bižuterii či papírnictví jsou velmi oblíbenými krystalky z plastů – pravé Swarovski krystaly jsou však vyráběny z kvalitního skla, což se odráží také na jejich ceně.

Čím jsou šperky Swarovski výjimečné

Značku Swarovski nese nejen broušený křišťál, který se osazuje do kovové matrice šperku, pod tímto brandem jsou vydávány také samostatné kolekce šperků, které jsou typické právě využíváním šatonů ve velké barevné i velikostní variabilitě. Kromě vlastních Swarovski kolekcí, jež jsou díky značce řazeny mezi dražší bižuterii, je možné pořídit také šperky, které pouze využívají Swarovski komponent. Šatony i šperky z nich vyrobené nabízí celá řada výrobců, byla to ovšem značka Swarovski, která přišla s velmi originálním luxusním provedením, jež pouze neimituje drahé produkty, ale vytvořila zcela unikátní styl a design, jež je pomohl rozšířit po celém světě.

Šperky ze Swarovski komponent

Přestože se jedná o luxusní šperky, pod značkou Swarovski je vždy prodávána bižuterie držící určitý cenový standard. To však neomezuje výrobce, kteří pouze využívají komponent Swarovski (tedy obvykle korálků či šatonů) k větším experimentům. Díky tomu je možné pořídit také stříbrné šperky čizlaté šperky, jež jsou kombinovány s originálními broušenými křišťály této značky.

Více informací o této firmě se dočtete v článku Fenomén šperky Swarovski na našem blogu.