Home Rady a Návody Pomerančový olej potěší milovníky rybích a těstovinových specialit

Pomerančový olej potěší milovníky rybích a těstovinových specialit

0
Pomerančový olej potěší milovníky rybích a těstovinových specialit

Máte jen čtyři nebo pět oblíbených jídel, která doma točíte stále dokola? To je chyba, obíráte se o zajímavé zážitky, protože fantazie v kuchyni umožní vykouzlit tisíce různých menu, které pocházejí z různých koutů světa. Výborně se dá kombinovat například olivový olej, s nímž si můžete dopřát jedinečné kousky z klasické jižanské kuchyně. Grilování mořských ryb nebo pěkný kousek krkovičky, to jsou dobré tipy na sobotní odpoledne, když na letní zahradu přijdou hosté. Nebo plánujete akci, jako je například oslava narozenin? S olivovou vůní bude určitě nezapomenutelná. Teď už jenom vymyslet první tři chody.

Příjemná vůně, ani kapka chemie

Pokud dáte raději na přírodu a nemáte rádi umělé přípravky, pak si určitě olivové speciality zamilujete. Pomerančový olej se totiž vyrábí zcela tradičně, v souladu s postupy, které znala už antická civilizace. S olivami se melou nasekané kousky pomerančů, rozhodně nejde o syntetické aroma. Dostáváte kus přírody v každé lahvičce, pomerančová vůně potěší i milovníky různých dezertů. Třešničkou na dortu je pak balení, s nímž si připomenete dávnou historii. Dokonce až tu antickou, lahev s olivovým tajemstvím totiž vypadá jako klasická amfora. Originál v každém kousku, dalo by se říci! Olivum s.r.o. přináší to nejzajímavější z Itálie, ale zaměřuje se i na Španělsko a Řecko. Nevyhýbá se ani Chorvatsku, konkrétně pak Istrii, čeká vás tedy skutečná středomořská procházka.

Když se řekne olivový olej, mnoho z nás si jej po právu spojí se zdravým životním stylem. Lepší trávení, ale také bonus pro srdce, potažmo celý oběhový systém, to jsou základní pozitiva, která se s malými zelenkavými peckami spojují. Existuje mnoho kultivarů, ale k mání je i v Itálii velmi populární lanýžový olej, jímž můžete dochutit třeba pizzu nebo různé houbové dobroty. Záleží, nač máte právě chuť, protože alternativ jsou desítky a na své si přijdou i opravdu nároční strávníci. Nedělní menu netradičně? Jistě, přímo se to nabízí!