události
HomeRady a NávodyVíte, jak si vybrat nejvhodnější prací prostředek?

Víte, jak si vybrat nejvhodnější prací prostředek?

- Reklama -aktualita

Možná vám tato otázka přijde jako zbytečná, ale víte že každý druh pracího prostředku je určen na něco jiného? Ideálně byste je tak měli doma podle potřeb střídat. Abyste dosáhli požadovaných výsledků, přečtěte si naše rady.

Kdy volit prášek na praní

Pokud je pro vás důležitý poměr ceny a množství, měli byste vědět, že prací prášek je ze všech pracích prostředků ekonomicky nejvýhodnější. Dávkuje se do určené přihrádky v pračce. Prášek navíc obsahuje látky, které umožňují praní i v tvrdé vodě, a aktivní čistící složky, jenž odstraňují i ​​odolné zaschlé skvrny od kávy nebo vína. Bělicí činidla obsažené v prášku zachovají vaše prádlo dlouhodobě bílé. Prací prášek je tedy vhodný pro praní silně znečištěného oblečení, jako jsou například pracovní montérky a kombinézy nebo zablácené kalhoty. Používá se na praní při teplotách od 30 do 90 °C. Vedle varianty pro bílé prádlo jsou na trhu dostupné i prášky určené speciálně na barevné prádlo většinou označené slovem „color“, na které byste ve vaší koupelně neměli zapomenout.

Náš TIP: Prací prášek Persil Deep Clean je vhodný pro bílé a světlé prádlo. Obsahuje jedinečnou technologii, která pomocí aktivních látek odstraňuje i ty nejodolnější skvrny. Persil Color Deep Clean je zase určen na barevné prádlo a výsledkem je zářivá čistota. Oba prací prášky dodají vašemu oblečení dlouhodobou svěžest a hloubkově ho vyčistí.

Prací gel a jeho použití

Tato forma pracího prostředku se stává v jednotlivých domácnostech stále populárnější, a to hlavně z důvodu jednoduchého dávkování, manipulace, rychlé rozpustnosti a široké škály příjemných vůní. Prací gel je vhodný na méně znečištěné věci a účinně bojuje i při nízkých teplotách. Na běžně znečištěné prádlo je vhodnou volbou, ale na pracovní oděvy (jako jsou špinavé montérky) již méně. Dávkuje se přímo do určené přihrádky v pračce, nicméně jej můžete aplikovat i na konkrétní skvrnu na oděvu. Díky své gelové struktuře proniká hluboko do vláken a účinně odstraňuje mastné skvrny například od oleje nebo fleky vzniklé při vaření. Gel je možné používat při praní jemného, ​​světlého, ale i barevného či tmavého oblečení. Prací gely však primárně nejsou určeny k bělení prádla, protože neobsahují bělicí činidla.

Náš TIP: Prací gel Persil Deep Clean Regular s tekutým odstraňovačem skvrn představuje univerzální prací prostředek na bílé a stálobarevné prádlo a je vhodný na ruční praní i pro všechny druhy praček. Jeho velkou předností je německá technologie ColdZyme s unikátní kombinací enzymů, která účinně odstraňuje nečistoty při nízké teplotě již od 20 °C. Gel perfektně proniká do hloubky vláken, díky čemuž si hravě poradí i s velmi odolnými a zaschlými skvrnami. Vaše prádlo zanechává zářivě čisté a svěží. I přes svou čisticí sílu a schopnost zůstává prací gel k vláknům prádla šetrný.

Kdy upřednostnit prací kapsle

V posledním období se na pultech a v domácnostech objevují prací kapsle, jinak nazývané gelové tablety. Kapsle obsahují koncentrovaný prací gel, který má silnější prací schopnost. Výhodou je, že se nemusíte zabývat dávkováním. Každá kapsle sama o sobě představuje ideální dávku pracího prostředku pro jedno praní. Navíc, prací kapsle často obsahují změkčovače vody nebo oblíbenou vůni aviváže. Kapsle se rychle rozpouštějí, umí bojovat i s odolnými skvrnami a nezanechávají na oblečení stopy.

Náš TIP: Persil Discs 4v1 jsou vůbec první čtyřkomorové prací kapsle na trhu. Každá komora v sobě ukrývá jednu funkci, která pomáhá udržovat oblečení stále ve stejně dobré kondici, jako když jste ho koupili. V jedné komoře je unikátní směs enzymů, která si poradí i s těmi nejodolnějšími skvrnami a nečistotami. Druhá obsahuje účinné polymery, jež dokážou rozjasnit oblečení až o 50 %. Součástí třetí komory jsou vonné směsi, které jsou zárukou dlouhotrvající svěžesti. Poslední – čtvrtá komora – se stará o vlákna a zachovává původní stav oblečení.

Všechny komory tak vytvářejí dokonalý celek, jehož výsledkem je účinná receptura pro prvotřídní péči o oblečení. Výhodou kapslí je také šetření času, protože nemusíte věnovat minuty správnému dávkování pracího prostředku. Kapsli jednoduše vložíte do bubnu pračky a následně přidáte oblečení. Pak jen spustíte vhodný prací program a po jeho skončení se můžete těšit na čisté a svěží prádlo.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel